На Прикарпатті відроджують технології старовинного пивоваріння

12На Прикарпатті у місті Калуш діє одне із найстаріших пивоварних підприємств України - пивзавод "Калуський бровар". Зараз там узялись за відродження технологій старовинного пивоваріння.

Перші архівні документи, які свідчать про існування у місті пивоварного виробництва датуються щонайменше 1565 роком, тож наразі історію підприємства прийнято вести саме від цієї дати. У березні 2005 року майновий комплекс підприємства "Калуський бровар" був викуплений київською компанією-інвестором, яка передала його в оренду створеному в Калуші ТОВ "Карпати плюс 2004". Саме новий власник стабілізував фінансовий стан підприємства та почав процес модернізації виробництва, оновлення та розширення асортименту продукції, активізації маркетингових зусиль. У результаті цих заходів було відновлено присутність калуського пива на ринку Івано-Франківщини та сусідніх з нею областей. А зараз пиво місцевого виробництва можна побачити у магазинах всіх великих міст України.

 

 1

2

3

Пиво на Калуському пивзаводі варять у власній солодовні з власного солоду, дотримуючись технології парового варіння.
Процес бродіння та добродження відбувається у пивних підвалах, збудованих ще за Австро-Угорщини, і триває від 25 до 60 днів, залежно від виду пива. Особливістю калуського пива є те, що воно не підгазовується штучною вуглекислотою, а насичується нею природнім шляхом, під час тривалого бродіння. Вода, яку використовують для пивоваріння гірського походження. Завдяки своїм природнім властивостям вона пом’якшує солодово-хмільний смак.

4

5

6

7

За багатовікову історію Калуський Бровар випускав безліч видів пива, серед них "Pivo Exportowe", "Жигулівське", "Львівське", "Ризьке", "Слов’янське", "Станіславське" та багато інших. Зараз же на заводі готують Пиво Калуське "Exportowe до Львова", "Exportowe до Московії", "Exportowe до Кракова", "Exportowe до Риги", "Banderbeer", "Kalusher" та "Ultras". Незабаром у виробництво піде два нових види пива, одне із яких з медовим смаком.

8

9

10

11

Джерело: Версії