Не так давно, «Калуський бровар» святкував 450-річницю з часу свого заснування, хоча перша згадка про цех пивоваріння у Калуші датується ще 1425 роком. Сьогодні, це місце де варять найсмачніше пиво. І так вважаємо не тільки ми, такої ж думки дотримується чимало українців. Напій готують за такою ж технологією, як у Чехії та Німеччині.

У 2015 році «Калуський бровар» відсвяткував 450-річчя з часу свого заснування. І це дає підставу для того, аби взагалі глибше вникнути в історію українського броварcтва, яке відоме ще з княжої доби. Тим паче, що вже понад чотири століття є традиційним калуським промислом.

Ніхто не знає краще про історію заводу, ніж його старожили. Звісно, не всі хто починав працювати на підприємстві і досі там варять пиво. Проте, у Калуші нам вдалося відшукати людей, які присвятили заводу декілька десятків років.

Українські броварі поїли пивом не одну імперію. Однією з найстаріших броварень на теренах сучасної України є Калуський пивзавод, осередок пивоваріння на Прикарпатті.

Улюблений багатьма хмільний напій тут варять п’яте століття поспіль. 1556 рік – саме ця дата, засвідчена в архівних документах, є першою письмовою згадкою про виробництво пива в Калуші. Найбільшого розмаху місцеве пивоваріння набуло за часів Австро-Угорщини.

12На Прикарпатті у місті Калуш діє одне із найстаріших пивоварних підприємств України - пивзавод "Калуський бровар". Зараз там узялись за відродження технологій старовинного пивоваріння.

Перші архівні документи, які свідчать про існування у місті пивоварного виробництва датуються щонайменше 1565 роком, тож наразі історію підприємства прийнято вести саме від цієї дати. У березні 2005 року майновий комплекс підприємства "Калуський бровар" був викуплений київською компанією-інвестором, яка передала його в оренду створеному в Калуші ТОВ "Карпати плюс 2004". Саме новий власник стабілізував фінансовий стан підприємства та почав процес модернізації виробництва, оновлення та розширення асортименту продукції, активізації маркетингових зусиль. У результаті цих заходів було відновлено присутність калуського пива на ринку Івано-Франківщини та сусідніх з нею областей. А зараз пиво місцевого виробництва можна побачити у магазинах всіх великих міст України.

 

 1

2

3

Пиво на Калуському пивзаводі варять у власній солодовні з власного солоду, дотримуючись технології парового варіння.
Процес бродіння та добродження відбувається у пивних підвалах, збудованих ще за Австро-Угорщини, і триває від 25 до 60 днів, залежно від виду пива. Особливістю калуського пива є те, що воно не підгазовується штучною вуглекислотою, а насичується нею природнім шляхом, під час тривалого бродіння. Вода, яку використовують для пивоваріння гірського походження. Завдяки своїм природнім властивостям вона пом’якшує солодово-хмільний смак.

4

5

6

7

За багатовікову історію Калуський Бровар випускав безліч видів пива, серед них "Pivo Exportowe", "Жигулівське", "Львівське", "Ризьке", "Слов’янське", "Станіславське" та багато інших. Зараз же на заводі готують Пиво Калуське "Exportowe до Львова", "Exportowe до Московії", "Exportowe до Кракова", "Exportowe до Риги", "Banderbeer", "Kalusher" та "Ultras". Незабаром у виробництво піде два нових види пива, одне із яких з медовим смаком.

8

9

10

11

Джерело: Версії